Sobota, 20.04.2024
Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Uwaga! Zmiany w organizacji ruchu (dla pojazdów powyżej 8 ton)
23-10-2015

Od 16 października br. odcinek ulic Kopernika i Kotulińskiego, w kierunku DK1 - od skrzyżowania ul. Kopernika z ul. Legionów do skrzyżowania z DK1 (obok Multispedytora) - objęty jest ograniczeniem tonażu do 8 ton. Z kolei, na ulicy Ligockiej (na zjeździe z DK1 w kierunku centrum) wprowadzone zostało ograniczenie tonażu do 8 ton.

Ograniczenie zostało ustanowione na wniosek okolicznych mieszkańców, z uwagi na uciążliwość przejazdów samochodów ciężarowych na tym odcinku (szczególnie do terenów rafinerii i żwirowni w Kaniowie) i zagrożenie dla bezpieczeństwa. Każdy przejazd samochodów ciężarowych jest bardzo uciążliwy dla mieszkańców. Miejscem szczególnie niebezpiecznym na trasie przejazdu jest ulica Kotulińskiego, gdzie droga jest wąska i przebiega w łuku poziomym i ze znacznym spadkiem.

Tym samym - dla samochodów o ciężarze całkowitym powyżej 8 ton - dojazd od drogi DK1 do miasta, rafinerii i żwirowni odbywał się będzie ulicami Kotulińskiego i Kopernika (i następnie ulicą Łukasiewicza i dalej), a powrót do DK1 z od ulicy Łukasiewicza odbywał się będzie ulicami Legionów, Mazańcowicką i Ligocką (od skrzyżowania ulic Legionów, Kopernika i Łukasiewicza).

Również na wniosek mieszkańców wprowadzone zostało ograniczenie tonażowe do 12 ton na ulicy Ligockiej - od DK1 do ul. Czechowickiej - i dalej, na ulicy Czechowickiej w Ligocie - do skrzyżowania z ul. Zabrzeską.

Wprowadzono również ograniczenie tonażu na moście nad Wisłą w ciągu ul. Legionów - na wniosek mieszkańców oraz koniecznością ochrony wyremontowanego mostu na Wiśle w ciągu ul. Legionów wprowadzone zostaje ograniczenie tonażowe do 8 ton na ul. Legionów od skrzyżowania z ul. Węglową w stronę Goczałkowic w obu kierunkach. Pojazdy o masie powyżej 8 ton które przypadkiem znajdą się na rondzie w Goczałkowicach będą mogły na nim zawrócić a pojazdy o masie powyżej 8 ton, które znajdą się na ul. Węglowej od strony drogi S-1 będą mogły zawrócić na stacji paliw.

IZD/UM, PM