Piątek, 26.04.2024
Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Powiatowa Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2015/2016. W Zespole Szkół w Ligocie
29-10-2015
30-10-2015

W czwartek 29 października w Czechowicach-Dziedzicach odbyła się Powiatowa Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2015/2016.

Tym razem gospodarzem uroczystości otwierającej sportowe zmagania młodych zawodników z całego Powiatu Bielskiego był Zespół Szkół w Ligocie. Nie przez przypadek inauguracja, której częścią jest oficjalny ceremoniał olimpijski, odbyła się w szkole w Ligocie. Placówka może się pochwalić sukcesami swoich młodych sportowców, zwłaszcza grających w tenisa stołowego oraz lekkoatletów.

Na uroczystości pojawili się parlamentarzyści: senator Andrzej Kamiński oraz posłowie Stanisław Szwed i Jacek Falfus, Śląski Kurator Oświaty Stanisław Faber, dyrektorzy i nauczyciele z placówek oświatowych, których uczniowie z sukcesami startują w zawodach sportowych, działacze sportowi oraz samorządowcy, z gospodarzem uroczystości Burmistrzem Czechowic-Dziedzic Marianem Błachutem oraz Starostą Bielskim Andrzejem Płonką.

Gościem specjalnym inauguracji był medalista olimpijski, utytułowany kajakarz z Czechowic-Dziedzic Grzegorz Kotowicz, który podzielił się z młodzieżą swoimi wspomnieniami na temat bogatej, obfitującej w sukcesy kariery sportowej.

Powiatowa Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego była, wzorem lat ubiegłych, okazją do podsumowania wyników sportowych z poprzedniego roku. Pucharami i pamiątkowymi medalami nagrodzono placówki, których młodzież uzyskiwała w roku szkolnym 2014/2015 najlepsze wyniki sportowe. Pamiątkowe medale trafiły również do działaczy i trenerów, dzięki których pracy i zaangażowaniu możliwe są sukcesy młodych sportowców ze szkół naszego powiatu.

Wyniki Powiatowego Współzawodnictwa Sportowego Szkół Podstawowych o Puchar Starosty

1. Szkoła Podstawowa w Czańcu
2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Jaworzu
3. Szkoła Podstawowa nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach
4. Szkoła Podstawowa nr 2 w Kozach
5. Szkoła Podstawowa w Buczkowicach
6. Szkoła Podstawowa nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach
6. Szkoła Podstawowa w Pisarzowicach
8. Szkoła Podstawowa w Bystrej
9. Szkoła Podstawowa nr 2 w Szczyrku
9. Szkoła Podstawowa w Kaniowie

Wyniki Powiatowego Współzawodnictwa Sportowego Szkół Gimnazjalnych o Puchar Starosty

1. Gimnazjum w Bystrej
2. Gimnazjum w Ligocie
3. Gimnazjum nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach
4. Gimnazjum w Jasienicy
5. Gimnazjum w Bestwince
6. Gimnazjum nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach
7. Gimnazjum nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach
8. Gimnazjum nr 2 w Szczyrku
9. Gimnazjum w Kozach
10. Gimnazjum w Dankowicach

Wyniki Powiatowego Współzawodnictwa Sportowego Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty

1. Zespół Szkół Technicznych i Licealnych w Czechowicach-Dziedzicach
2. Liceum Ogólnokształcące w Kozach
3. Liceum Ogólnokształcące w Czechowicach-Dziedzicach
4. Zespół Szkół „Silesia” w Czechowicach-Dziedzicach
5. Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku
6. Liceum Ogólnokształcące w Buczkowicach

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym sezonie!