Sobota, 20.04.2024
Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Festiwal Poezji Słowiańskiej. W MDK-u w Czechowicach-Dziedzicach
29-10-2015

W dniach od 6 do 8 listopada odbędzie się Festiwal Poezji Słowiańskiej. Spotkania będą się odbywały w trzech miastach: w Czechowicach-Dziedzicach, Bielsku-Białej i Cieszynie.

Program Festiwalu Poezji Słowiańskiej 2015

06 – 08 listopada

2015.11.06 – piątek

1. godz. ok. 9.15 - Spotkanie poetyckie z gośćmi Festiwalu w Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej – Curie w Czechowicach-Dziedzicach
  2. godz. 10.oo - 2-ga grupa gości, spotkanie w Zespół Szkół Plastycznych w Bielsku-Białej
  3. godz. 13.15 spotkanie poetyckie, Cieszyn, Muzeum Śląska Cieszyńskiego (Pałac Larischów)
  4. godz. 18.oo - Gala Festiwalu Poezji Słowiańskiej w Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej

2015.11.07 - sobota

1. godz. 12.oo – Sesja literacka „Wokół poezji” w Książnicy Beskidzkiej prof. Anna Węgrzyniak, dr Ewa Lewandowska – Tarasiuk, dr Sławomir Krzyśka
  2. godz. 17.oo Poeci nie tylko z poetami, Czechowice-Dziedzice, Pałac Kotulińskich, kręgielnia

2015.11.08 - niedziela

1. godz. 11.00, Krakowski Salon Poezji edycji bielskiej - w Galerii Bielskiej BWA

Organizatorami Festiwalu są: Miejski Dom Kultury w Czechowicach-Dziedzicach, Centrum Sztuki KONTRAST Bielsko-Biała oraz poeta Ryszard Grajek.

Gośćmi Festiwalu będą:

• poeci i tłumacze z Anglii, Rumunii, Słowacji, Litwy, Warszawy, Krakowa oraz naszych miast i regionu,
  • wszyscy organizatorzy Festiwali Poezji Słowiańskiej

Zapraszamy!