Niedziela, 28.04.2024
Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

Konkurs kulinarny "Smaki regionów pogranicza polsko-czeskiego" podczas „Pikniku rybnego”
17-07-2013

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina serdecznie zaprasza wszystkie zainteresowane restauracje oraz KGW do udziału w konkursie kulinarnym „Smaki regionów pogranicza polsko-czeskiego” na przygotowywanie potraw rybnych, podczas Pikniku rybnego  w Czechowicach-Dziedzicach w dniu 18 sierpnia 2013 roku.

Celem konkursu jest:

1. Kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy o tradycjach kuchni regionalnej – rybackiej – Polski i Czech.
  2. Prezentacja kuchni regionalnej, tradycyjnej Polski i Czech związanej z rybactwem.
  3. Wyłonienie najlepszej, najsmaczniejszej i najlepiej przygotowanej potrawy rybnej podczas „Pikniku rybnego”.
  4. Promocja zdrowej żywności, ochrona kulinarnego dziedzictwa oraz wykazanie się znajomością w przygotowywaniu potraw rybnych, z odpowiednim wykorzystaniem i użyciem produktów regionalnych.

Informacji dotyczących konkursu udziela biuro Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Bielska Kraina tel. 33 810 57 35 www.bielskakraina.pl .