Niedziela, 28.04.2024
Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

XXVI Rodzinny Piknik Rowerowy w Czechowicach-Dziedzicach. Niedziela na dwóch kółkach
07-09-2015
07-09-2015

W niedzielę 6 września w Czechowicach-Dziedzicach odbył się XXVI Rodzinny Piknik Rowerowy. Impreza, w której wzięło udział przeszło dwustu cyklistów, została objęta patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta.

Nie było wspólnego startu. Każdy uczestnik wyjeżdżał z dowolnie wybranego miejsca, a jego zadaniem było potwierdzić swoją obecność na wyznaczonych przez organizatora sześciu punktów kontrolnych. Meta Pikniku znajdowała się na stadionie w Zabrzegu. Kolejność zaliczenia punktów kontrolnych była dowolna, a na mecie trzeba było się stawić do godziny 14.00.

W Pikniku uczestniczyło 205 osób. Oprócz losowania nagród zostali wyróżnieni: najmłodszy uczestnik Pikniku - Igor Gola, najstarszy uczestnik Pikniku – Tadeusz Morawiec, który jako wieloletni uczestnik rajdów postanowił przekazać swoją nagrodę dla kolejnego najmłodszego uczestnika – okazał się nim Marcin Kanik oraz najliczniejszą rodzinę w linii prostej – rodzinę Jurczyków. Nagrody wręczył im Burmistrz Marian Błachut.

Na mecie uczestnicy mogli słuchać występów Orkiestry Dętej Zespołu Szkół „Silesia”, brać udział w pokazach zumby i samby brazylijskiej oraz uczestniczyć w pokazach Uni Kids – Uniwersytetu Dziecięcego. Na wszystkich na mecie czekał ciepły posiłek, można było też degustować wypieki Koła Gospodyń Wiejskich w Zabrzegu. Podczas pikniku swoje prace zaprezentowały panie z grupy rękodzieła, działającym przy Miejskim Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach.

MOSiR/ŁP