Niedziela, 28.04.2024
Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

Dogoterapia w projekcie OPS
22-07-2013

We wtorek, 16 lipca br. odbyły się zajęcia edukacyjne z elementami dogoterapii dla dzieci uczestniczek projektu „Pomagać aktywnie – promocja aktywnej integracji w gminie Czechowice-Dziedzice” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego realizowanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Czechowicach-Dziedzicach.  Zajęcia zostały przeprowadzone przez Forget Me Not Psia Edukacja w przestronnej altanie przy Domu Dziennego Pobytu w Czechowicach-Dziedzicach.

Spotkanie z Largo-Golden Retrieverem miało na celu przekazanie dzieciom wiedzy i umiejętności, dzięki którym kontakt z psem stanie się dla nich bezpieczny.  Dzięki obecności psa dzieci łatwiej przyswajają informacje, otwierają się na potrzeby innych, stają się opiekuńcze i bardziej wrażliwe.

Na zajęciach dzieci dowiedziały się m.in.: jak bezpiecznie podejść do psa, jak zachować się w sytuacji, gdy pies zaatakuje,  jak bezpiecznie bawić się z psem, o czym należy pamiętać idąc na spacer z psem oraz jak prawidłowo karmić psa. Dzieci mogły również poznać rolę psa w społeczeństwie, który sprawdza się nie tylko jako przyjaciel człowieka, ale także jako ratownik górski i wodny, terapeuta, a nawet policjant.

Najwięcej radości najmłodszym sprawił bezpośredni kontakt z Largo, kiedy mogły go osobiście wyszczotkować, nakarmić i wyprowadzić na spacer. Duże wrażenie na dzieciach zrobiły także sztuczki wykonywane przez psa. Largo zaskarbił sobie sympatię uczestniczek i uczestników spotkania, ciężko było dzieciom rozstać się z psem.

OPS

OPS 1