Niedziela, 28.04.2024
Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa

Wprowadzamy ułatwienia i ulgi dla pasażerów PKM
19-07-2013

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom pasażerów komunikacji miejskiej PKM w Czechowicach-Dziedzicach w dniu 16 lipca 2013 r. Rada Miejska podjęła Uchwałę Nr XL/361/13 w sprawie ustalenia cen za usługi przewozowe lokalnego transportu zbiorowego oraz uprawnienia do ulg i przejazdów bezpłatnych środkami lokalnego transportu zbiorowego wykonywanego przez samorządowy zakład budżetowy – Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach, a także określenia rodzajów dokumentów poświadczających te uprawnienia.

Uchwała wprowadza duże ułatwienie dla pasażerów korzystających w czasie podróży z więcej niż jednej linii autobusowej z możliwością przesiadki oraz pasażerów podróżujących w II strefie w krótkim okresie czasu, którzy mogą korzystać z biletu do 20 minut.

Pasażerowie posiadający bilet jednorazowy dla strefy I mogą korzystać z przejazdu bez limitu czasowego w I strefie lub z wszystkich linii autobusowych PKM Czechowice-Dziedzice w czasie do 20 minut (licząc od chwili skasowania) z możliwością przesiadki w I i II strefie.

Pasażerowie posiadający bilet jednorazowy dla strefy II będą mogli korzystać z przejazdu bez limitu czasowego w I i II strefie lub z wszystkich linii autobusowych PKM Czechowice-Dziedzice w czasie do 40 minut (licząc od chwili skasowania) z możliwością przesiadki w I i II strefie.

Dodatkowo do przejazdów bezpłatnych uprawniono:

- ociemniałych wraz z towarzyszącym im w czasie podróży opiekunem na podstawie legitymacji Polskiego Związku Niewidomych, legitymacji osoby niepełnosprawnej (stopień umiarkowany) z symbolem niepełnosprawności 04-O, orzeczenia właściwego organu potwierdzającego umiarkowany stopień niepełnosprawności z symbolem niepełnosprawności 04-O albo potwierdzającego całkowitą niezdolność do pracy (zaliczenie do umiarkowanego stopnia niepełnosprawności) z powodu stanu narządu wzroku,

- wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz wolontariuszy biorący udział w akcjach organizowanych przez Gminę Czechowice-Dziedzice na podstawie legitymacji wolontariusza w dniu zbiórki pieniędzy,

Dodatkowo do korzystania z biletów ulgowych 50% uprawniono:

- osoby biorące udział w programie „Rodzina 3+” zgodnie z regulaminem tego programu na podstawie karty „Rodziny 3+” (od dnia 1 października br.).

Ceny biletów nie ulegają zmianie.