Sobota, 04.05.2024

Nasza Gmina przyjazna pszczołom. Seminarium w Urzędzie Miejskim
06-05-2014
06-05-2014

Pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta odbyło się w Urzędzie Miejskim seminarium pt. „Gmina Czechowice-Dziedzice przyjazna pszczołom”. Seminarium zorganizowało Gimnazjum Publiczne nr 1 wspólnie z Wydziałem Ochrony Środowiska i Rolnictwa UM w Czechowicach-Dziedzicach.

Seminarium poświęcone roli niezwykle pożytecznych dla środowiska i człowieka owadów otworzyli Burmistrz Marian Błachut i dyrektor Gimnazjum Wojciech Mik. Kolejnym punktem spotkania, w którym uczestniczyli również zastępca burmistrza Maciej Kołoczek oraz naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Bernadetta Klimek, była prezentacja przygotowana przez uczniów GP 1.

Zawierała ona opis działań planowanych w ramach projektu „Arboretum Inspiruje”, na który szkoła otrzymała grant w ramach programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” oraz propozycje działań, które należy podjąć, aby Gmina Czechowice-Dziedzice stała się przyjazna pszczołom. Petycję z przedstawionymi postulatami uczniowie przekazali na ręce burmistrza.

Następnie uczestnicy spotkania wysłuchali wykładu dra hab. prof. Piotra Skubały z Uniwersytetu Śląskiego - „Czy życie na Ziemi jest zagrożone?”. Kolejnym punktem był panel ekspercki połączony z dyskusją.