Niedziela, 05.05.2024

Mistrzowie języka polskiego. Konkurs w Katolickim Gimnazjum
15-05-2014
15-05-2014

Już po raz drugi Katolickie Gimnazjum w Czechowicach-Dziedzicach gościło 17 uczestników II Międzyszkolnego Konkursu o tytuł „Mistrza polszczyzny,” przeznaczonego dla uczniów klas V i VI szkół podstawowych z terenu Gminy oraz sąsiadujących miejscowości. Honorowy patronat na konkursem objął Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

Po raz kolejny młodzi użytkownicy ojczystego języka udowodnili, że dbanie o piękno polszczyzny jest im szczególnie bliskie. Uczestnicy zmagali się z zadaniami potwierdzającymi umiejętności językowe z zakresu frazeologii, bogatej leksyki, gramatyki czy ortografii. W części ustnej znów zaprezentowali swe zdolności oratorskie.

Statuetkę Mistrza Polszczyzny zdobyła Barbara Mruszczyk z SP 1 w Goczałkowicach-Zdroju. Drugie miejsce przypadło uczennicy SP 1 w Czechowicach-Dziedzicach Annie Szpyrze. Na podium znalazł się też Wojciech Bielaczyc z SP 5. Czwarta lokata należała ex aequo do Magdaleny Waluś z ZSP w Bestwince oraz Joanny Zuber z SP 3, tuż za nimi, także ex aequo, uplasowały się Aleksandra Niemczyk, reprezentantka czechowickiej "Trójki" oraz Natalia Kowalik z SP 4.

Pomysłodawczyniami konkursu były: Dyrektor KG Anna Tomanek-Puda oraz nauczyciel języka polskiego Patrycja Englert-Kotzian.

KG/ŁP