Niedziela, 05.05.2024
Imieniny: Irydy, Tamary, Waldemara

Samorządowy Informator SMS w naszej Gminie
16-05-2014

Zachęcamy do skorzystania z Samorządowego Informatora SMS! Jest to system mający na celu zapewnienie skutecznej komunikacji Urzędu z mieszkańcami i mający duży wpływ na bezpieczeństwo - pozwoli m. in. na wczesne ostrzeganie na wypadek wystąpienia nagłych zagrożeń, takich jak na przykład powódź.

Jednym z najważniejszych zadań Samorządu jest ciągła dbałość  o poprawę bezpieczeństwa jego Mieszkańców, dlatego podjęliśmy decyzję o wdrożeniu w  Gminie Czechowice-Dziedzice  systemu informującego o nazwie Samorządowy Informator SMS.
SISMS jest systemem mającym na celu zapewnienie skutecznej komunikacji Urzędu z Mieszkańcami we wszystkich obszarach funkcjonowania ale mających przede wszystkim wpływ na ich bezpieczeństwo. Najważniejszym celem, jaki chcemy uzyskać jest odpowiednio wczesne ostrzeganie przed mogącym zaistnieć zagrożeniem jak: powódź, trąby powietrzne, pożary i inne. Są również inne możliwości zastosowania tego systemu. Proszę sobie wyobrazić, że na terenie Gminy zaginęło dziecko, uruchamiamy wówczas wszystkie służby do poszukiwań, ale zawsze nieoceniona okazuje się pomoc Mieszkańców, którzy mogą dostać SMS z rysopisem poszukiwanego. Innym przykładem może być skażenie wody, o czym możemy natychmiast poinformować Mieszkańców niezależnie od miejsca, w którym przebywają, co przyczyni się do uniknięcia zatruć. Przykłady można mnożyć, jednak życzylibyśmy sobie, żeby ostrzeżeń było jak najmniej, a jak najwięcej pozytywnych informacji.
Podstawą sprawnego funkcjonowania systemu SISMS jest zarejestrowanie się w nim jak największej liczby  Mieszkańców, aby otrzymywać informacje z Urzędu. Rejestracja jest bardzo prosta i sprowadza się do wysłania jednego SMS’a o odpowiedniej treści.  Państwa numery telefonów, będą chronione według najwyższych standardów. Nigdy też przy użyciu systemu nie otrzymają Państwo żadnych reklam bądź spamu. Szczegóły dot. rejestracji przedstawiają się następująco:

1. Uruchomienie w swoim telefonie komórkowym trybu wysyłania wiadomości SMS
2. Wpisanie z załączonej ulotki wybranego kodu rejestrującego
3. Wpisując kod rejestrujący proszę zwrócić uwagę na kropkę i brak odstępów
4. Wysłanie SMS na numer

661 000 112

5. Otrzymanie SMS z potwierdzeniem rejestracji w wybranym serwisie
6. Do wybranego serwisu rejestrujemy się przez wysłanie jednego SMS
7. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej

www.sisms.pl

Po wysłaniu SMS’a, którego koszt jest zgodny z ceną zwykłego SMS’a w Państwa planie taryfowym, otrzymają Państwo automatycznie wiadomość z potwierdzeniem rejestracji. Od tej pory będą Państwo  bezpłatnie  otrzymywać najważniejsze informacje z Urzędu.
Państwa pomoc jest niezwykle istotna, aby System prawidłowo zadziałał w Naszej  Gminie, dlatego bardzo Państwa proszę o zarejestrowanie się w systemie, a także o przekazanie informacji o SISMS swojej Rodzinie i Znajomym oraz wszystkim zainteresowanym Mieszkańcom.

Zadbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo!

Wszyscy potrzebujemy informacji, wszyscy chcemy być rzetelnie i natychmiast informowani o najważniejszych sprawach związanych z Gminą Czechowice- Dziedzice. Jako mieszkańcy Czechowic-Dziedzic  chcemy przede wszystkim wiedzieć szybko o nadchodzących niebezpieczeństwach związanych z gwałtownymi zmianami pogody czy z zagrożeniami powodziowymi. Dzięki rejestracji w systemie SISMS będziemy takie informacje otrzymywać bezpośrednio z Urzędu Miejskiego  na telefon komórkowy. Co więcej, będziemy także otrzymywać wiadomości związane z ważnymi wydarzeniami na terenie Gminy. Jak możemy otrzymywać takie wiadomości?

To proste – wystarczy wysłać JEDEN SMS o odpowiedniej treści na numer

661 000 112

a koszt tego sms-a jest równy zwykłej cenie sms-a. Każdą kolejną wiadomość wysyłaną z Urzędu będziemy otrzymywać bezpłatnie.

Jaka treść?

Jeśli np. mieszkasz  w Dzielnicy Barbara, wysyłasz SMS o treści Tak.sbi04ba
Jeśli np. mieszkasz w Sołectwie Zabrzeg, wysyłasz SMS o treści Tak.sbi04za

zobacz: więcej informacji i kody dla innych osiedli i sołectw »

Ważne – kod musi być przepisany dokładnie, a poprawność rejestracji zostanie automatycznie potwierdzona SMS-em zwrotnym.

Od tej pory już zawsze będziemy otrzymywać informacje z Urzędu Miejskiego, co będzie potwierdzone elektronicznym stemplem „Gmina” w polu nadawcy wiadomości. Nigdy też przy użyciu systemu nie dostaniemy żadnych reklam. SISMS służy tylko do przekazywania najważniejszych informacji z Miasta i Gminy Czechowic-Dziedzic do nas – mieszkańców.

WZK, PM