Niedziela, 05.05.2024
Imieniny: Irydy, Tamary, Waldemara

Konkurs fotograficzny "Odkrywamy wiosnę w lesie"
21-05-2014

Rozstrzygnięto Konkurs Fotograficzny „Odkrywamy wiosnę w lesie” dla uczniów szkól podstawowych i gimnazjalnych z gminy Czechowice-Dziedzice, którego  organizatorem było Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Bielsko.

Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców w następujących kategoriach:

I Kategoria: Zwierzęta leśne
Tobiasz Kwiecień - Szkoła Podstawowa nr 2 w Czechowicach Dziedzicach

III Kategoria: Ptaki leśne
Amelia Pustelnik - Szkoła Podstawowa nr 2 w Ligocie-Miliardowicach

V Kategoria: Codzienna praca leśnika
Kacper Kosmala - Gimnazjum Publiczne nr 3 Czechowice-Dziedzice
Gabriela Chrobak - Szkoła Podstawowa nr 2 w Ligocie-Miliardowicach

VI Kategoria: Drzewa leśne
Julia Kosmala - Szkoła Podstawowa nr 7 Czechowice-Dziedzice
Kacper Kosmala - Gimnazjum Publiczne nr 3 Czechowice-Dziedzice
Jagna Gajewska - Szkoła Podstawowa nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach

Komisja Konkursowa odstąpiła od przyznania nagród w niektórych kategoriach  przyznając dodatkowo 2 wyróżnienia dla ucznia Gimnazjum Publiczne nr 3 Czechowice-Dziedzice Kacpra Kosmala za zdjęcie  lasu odbijającego się w wodzie oraz dla uczennicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Ligocie - Miliardowicach Elżbiety Sosna za zdjęcie kwitnących drzew w Ligocie.

Nagrody i wyróżnienia zostaną wręczone uczniom podczas otwarcia ścieżki edukacyjnej  w Zabrzegu w czerwcu 2014. Z nagrodzonych zdjęć zostaną wybrane zdjęcia, które wzbogacą zakres tablic edukacyjnych na przedmiotowej ścieżce.

UMOS/ZOPO, PM

Nagrodzone prace konkursowe: www.bielsko.katowice.lasy.gov.pl