Sobota, 04.05.2024
Imieniny: Floriana, Michała, Moniki

I Rodzinny Piknik Piłkarski w Zabrzegu. Pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic
05-10-2015
05-10-2015

Rodzinny Piknik Piłkarski odbył się w sobotę 3 października na stadionie w Zabrzegu. Była to pierwsza edycja imprezy zorganizowanej przez Komisję Oświaty Kultury i Sportu Rady Miejskiej oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czechowicach-Dziedzicach.

Patronat nad zmaganiami młodych piłkarzy objął Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut. W ramach Pikniku rozegrany został turniej piłki nożnej drużyn dzieci z rocznika 2006/2007 oraz rocznika 2008 i młodszych.

Zawodnicy, reprezentanci czechowickich szkół podstawowych - dopingowani przez rodziców - walczyli na jednej murawie o złote medale oraz Puchar Burmistrza Czechowic-Dziedzic. Pierwsze miejsce zajęła SP nr 3, drugie miejsce SP nr 5, zaś trzecie SP Zabrzeg.

Równolegle przeprowadzono konkursy w rozmaitych, piłkarskich konkurencjach:

• strzał na dużą bramkę w powietrzu - III Kur Kacper, II Oskar Matlak, I Adam Rzadkiewicz.
  • strzał na małą bramkę z dystansu - III Wróbel Tomasz, II Jachnik Konrad, Hess Dominik.
  • żonglerka - III Piątek Kacper, II Oleksa Olaf, I Kur Kacper.
  • slalom z piłką na czas - III Then Olaf, II Danielczyk Paweł, I Michał Grzeszek
  • konkurs rodzinny - III Mazur Dominik z mamą, Kozik Adrian z mamą, Gąsiorek Adam z tatą.

Organizatorzy mają nadzieję, że nowa impreza sportowo-rekreacyjna znajdzie stałe miejsce w kalendarzu imprez organizowanych dla najmłodszych w Gminie Czechowice-Dziedzice.